Szukaj…


Wprowadzenie

Ideą tej sekcji jest omówienie sposobu instalacji i używania VirtualBox z Android-x86 do celów debugowania. To trudne zadanie, ponieważ istnieją różnice między wersjami. Na razie zamierzam przedstawić wersję 6.0, z którą musiałem pracować, a potem będziemy musieli znaleźć podobieństwa.

Nie omawia szczegółowo VirtualBox ani Linuksa, ale pokazuje polecenia, których użyłem, aby to działało.

Konfiguracja maszyny wirtualnej

Oto moje ustawienia VirtualBox:

  • Typ systemu operacyjnego: Linux 2.6 (mam 64-bitowy użytkownik, ponieważ mój komputer może go obsługiwać)
  • Rozmiar wirtualnego dysku twardego: 4 Gb
  • Pamięć ram: 2048
  • Pamięć wideo: 8 mln
  • Urządzenie dźwiękowe: Sound Blaster 16.
  • Urządzenie sieciowe: PCnet-Fast III, podłączone do NAT. Możesz także użyć mostkowanego adaptera, ale potrzebujesz serwera DHCP w swoim środowisku.

Obraz użyty w tej konfiguracji to android-x86_64-6.0-r3.iso (jest 64-bitowy) pobrany z http://www.android-x86.org/download . Przypuszczam, że działa również z wersją 32-bitową.

Konfiguracja wirtualnego dysku twardego dla obsługi SDCARD

Po utworzeniu wirtualnego dysku twardego uruchom maszynę wirtualną z obrazem android-x86 w napędzie optycznym.

Opcje przechowywania z obrazem Androida jako napędem optycznym

Po uruchomieniu możesz zobaczyć menu GRUB na Live CD

Opcje menu Live CD grub

Wybierz opcję Tryb debugowania, powinieneś zobaczyć monit powłoki. To jest powłoka busybox. Możesz uzyskać więcej powłoki, przełączając się między wirtualną konsolą Alt-F1 / F2 / F3.

Utwórz dwie partycje przy pomocy fdisk (niektóre inne wersje używałyby cfdisk). Sformatuj je do ext3. Następnie uruchom ponownie:

# fdisk /dev/sda

Następnie wpisz:

„n” (nowa partycja)

„p” (partycja podstawowa)

„1” (1. partycja)

„1” (pierwszy cylinder)

„261” (wybierz cylinder, pozostawimy 50% dysku na drugą partycję)

„2” (2. partycja)

„262” (262 cylinder)

„522” (wybierz ostatni cylinder)

„w” (napisz partycję)

#mdev -s
#mke2fs -j -L DATA /dev/sda1
#mke2fs -j -L SDCARD /dev/sda2
#reboot -f

Po zrestartowaniu maszyny wirtualnej i wyświetleniu menu GRUB, będziesz mógł edytować linię rozruchową jądra, aby dodać opcje DATA=sda1 SDCARD=sda2 aby wskazać sdcard lub partycję danych.

Instalacja w partycji

Po utworzeniu wirtualnego dysku twardego uruchom maszynę wirtualną z obrazem android-x86 jako napędem optycznym.

Opcje uruchamiania z Live CD

W opcjach uruchamiania Live CD wybierz „Instalacja - Zainstaluj Androida na dysku twardym”

Wybierz partycję sda1 i zainstaluj Androida, a my zainstalujemy grub.

Uruchom ponownie maszynę wirtualną, ale upewnij się, że obraz nie znajduje się w napędzie optycznym, aby można go było ponownie uruchomić z wirtualnego dysku twardego.

upewnij się, że obraz nie znajduje się w napędzie optycznym

W menu grub musimy edytować jądro jak w opcji „Android-x86 6.0-r3”, więc naciśnij e.

linia jądra przed edycją

Następnie podstawiamy „cichy” na „vga = ask” i dodajemy opcję „SDCARD = sda2”

W moim przypadku linia jądra wygląda tak po zmodyfikowaniu:

kenel /android-6.0-r3/kernel vga=ask root=ram0 SRC=/android-6/android-6.0-r3 SDCARD=sda2

Naciśnij b, aby uruchomić, wtedy będziesz mógł wybrać rozmiar ekranu naciskając ENTER (opcja vga=ask )

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Po uruchomieniu kreatora instalacji wybierz język. Mogłem wybrać angielski (Stany Zjednoczone) i hiszpański (Stany Zjednoczone) i miałem problem z wyborem innego.



Modified text is an extract of the original Stack Overflow Documentation
Licencjonowany na podstawie CC BY-SA 3.0
Nie związany z Stack Overflow