Szukaj…


Uwagi

Różne rodzaje zapytań Siri

  • Rezerwacja przejazdu (np. Zabierz mnie do Nowego Jorku przez MyApp)

  • Wiadomości (np. Wyślij SMS do Johna za pomocą MyApp)

  • Wyszukiwanie zdjęć (np. Poszukaj zdjęć plażowych wykonanych latem ubiegłego roku w MyApp)

  • Płatności (np. Wyślij 20 dolarów do Johna na kolację zeszłej nocy za pomocą MyApp)

  • Połączenia VoIP (np. Call Mike na mojej MyApp)

  • Treningi (np. Rozpocznij mój codzienny trening z MyApp)

  • Klimat i radio (specjalnie zaprojektowane dla CarPlay, np. Ustaw grzejnik na 72 stopnie)

Dodawanie rozszerzenia Siri do aplikacji

Aby zintegrować funkcje Siri z aplikacją, należy dodać rozszerzenia, tak jak w przypadku tworzenia widgetu iOS 10 (stare rozszerzenie Today View) lub niestandardowej klawiatury.

Dodanie możliwości

1- W ustawieniach projektu wybierz cel aplikacji na iOS i przejdź do zakładki Możliwości

2- Włącz funkcję Siri

Dodanie rozszerzenia

1- Idź do Plik -> Nowy -> Cel ...

2- Wybierz iOS -> Rozszerzenie aplikacji z lewego panelu

3- Kliknij dwukrotnie Intents Extension z prawej strony

Według Apple:

Szablon rozszerzenia intencji buduje rozszerzenie intencji, które pozwala aplikacji obsługiwać intencje wydane przez usługi systemowe, takie jak Siri i Maps.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

4- Wybierz nazwę i pamiętaj, aby zaznaczyć „Dołącz rozszerzenie interfejsu użytkownika”

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Wykonując te kroki, tworzone są dwa nowe cele (rozszerzenie zamiarów i rozszerzenie interfejsu użytkownika) i domyślnie zawierają kod zamiaru treningu. Dla różnych typów zapytań Siri, patrz Uwagi.

Uwaga

Za każdym razem, gdy chcesz debugować swoje rozszerzenie, wybierz schemat Intent z dostępnych schematów.

Uwaga

W symulatorze nie można testować aplikacji SiriKit. Zamiast tego potrzebujesz prawdziwego urządzenia.



Modified text is an extract of the original Stack Overflow Documentation
Licencjonowany na podstawie CC BY-SA 3.0
Nie związany z Stack Overflow