Szukaj…


Wprowadzenie

Hostowana aplikacja SharePoint

Uwagi

Wymagane odniesienia z witryny: http://www.letsharepoint.com/what-is-user-information-list-in-sharepoint-2013/

SharePoint 2013: dostęp do danych usługi profilu użytkownika za pomocą JSOM w SharePoint 2013

SharePoint 2013: dostęp do danych usługi profilu użytkownika za pomocą JSOM w SharePoint 2013

W tym artykule nauczymy się zarządzać aplikacją usługi profilu użytkownika (UPS) lub uzyskiwać do niej dostęp za pomocą JSOM (JavaScript Object Model) i tworzyć podstawową aplikację. Zanim zaczniemy, najpierw przejrzyjmy podstawową terminologię UPS.

Profil użytkownika - zawiera wszystkie informacje o ludziach w organizacji w zorganizowany sposób. Wyświetla wszystkie właściwości, takie jak AccountName, FirstName, LastName, WorkEmail itp. Związane z użytkownikiem.

Aplikacja usługi profilu użytkownika - jest uważana za scentralizowaną lokalizację do przechowywania wszystkich profili użytkowników, a także pozwala administratorom konfigurować lub zarządzać profilami, synchronizacją profili, moją witryną, tagami społecznościowymi itp. Może także pobierać informacje z usług katalogowych, takich jak Active Directory.

Moja witryna - spersonalizowana witryna dla indywidualnego użytkownika do zarządzania informacjami i przechowywania dokumentów, linków itp. Zapewnia bogate funkcje sieciowe i społecznościowe, umożliwiając użytkownikom dzielenie się informacjami o sobie lub swoich działaniach. Moja witryna jest dostępna po kliknięciu nazwy użytkownika w prawym górnym rogu strony SharePoint.

Zarządzaj danymi profilu użytkownika i uzyskaj do nich dostęp

Ponieważ będziemy pracować przy użyciu JSOM, możemy wykonywać tylko operacje „Odczytaj” z wyjątkiem tego, że zdjęcie profilowe można zmienić za pomocą JSOM (lub CSOM lub REST)

* Kod po stronie serwera umożliwia odczyt / zapis obu operacji.

Pobierz właściwości profilu użytkownika za pomocą JSOM

Umożliwia tworzenie aplikacji hostowanej w programie SharePoint i pobieranie informacji o użytkownikach w tej aplikacji -

Uruchom Visual Studio 2013 i wybierz „App for SharePoint 2013” ​​z New Project. Po wybraniu powyższego typu projektu zostanie wyświetlone okno, aby połączyć się z witryną SharePoint i wybrać typ aplikacji do wdrożenia (patrz zrzut ekranu poniżej) Tutaj podałem mu adres URL witryny dewelopera SharePoint Online i wybrałem Hostowaną aplikację SharePoint. Kliknij przycisk Zakończ.

3.) Po utworzeniu projektu zobaczysz zestaw folderów / plików dodanych w Eksploratorze rozwiązań dodanych domyślnie do projektu.

4.) Jeśli otworzysz stronę „Default.aspx”, znajdziesz biblioteki JavaScript już dodane do strony.

Tutaj musimy dodać jeszcze jedną bibliotekę, aby rozpocząć pracę z profilami użytkowników



Modified text is an extract of the original Stack Overflow Documentation
Licencjonowany na podstawie CC BY-SA 3.0
Nie związany z Stack Overflow