Szukaj…


Wprowadzenie

Redis obsługuje zestaw typów danych analogiczny do zbiorów matematycznych do modelowania danych w bazie danych. Zestawy są złożonym typem danych składającym się z grupy unikalnych, nieuporządkowanych elementów. Zestawy obsługują dodawanie i usuwanie elementów, operacje rozmiaru, a także operacje kombinacji, które pobierają dwa zestawy i generują trzeci zestaw. Zestawy w Redis są podobne do zestawów w większości języków programowania.

Składnia

  • Kluczowy członek SADD [członek ...]
  • Członek kluczowy SISMEMBER
  • Klawisz SCARD
  • Kluczowy członek SADD [członek ...]

Uwagi

Pełna dokumentacja na temat zestawu danych zestawu Redis znajduje się na stronie Redis.io .

Rozmiar zestawu

Rozmiar zestawu można określić za pomocą polecenia SCARD. SCARD zwróci liczność zbioru lub liczbę członków zestawu. Na przykład, jeśli miałem zestaw Redis mój_zestaw przechowywany w bazie danych, który wyglądał (Apple, Orange, Banana), mógłbym uzyskać rozmiar przy użyciu następującego kodu:

SCARD my_set

W przypadku mojego przykładowego zestawu zwróci to 3. Jeśli użytkownik wykona polecenie SCARD na nieistniejącym kluczu, Redis zwróci 0.

Dodawanie przedmiotów do zestawu

Podstawową komendą Redis do dodawania elementu do zestawu jest SADD. Pobiera klucz i jednego lub więcej członków i dodaje je do zestawu zapisanego pod danym kluczem.

Powiedzmy na przykład, że chciałem stworzyć zestaw z elementami jabłka, gruszki i banana. Mógłbym wykonać jedną z następujących czynności:

SADD fruit apple
SADD fruit pear
SADD fruit banana

lub

SADD fruit apple pear banana

Po wykonaniu jednego z nich otrzymam zestaw owoców z 3 przedmiotami.

Próba dodania elementu, który jest już w zestawie, nie przyniesie żadnego efektu. Po skonfigurowaniu zestawu owoców przy użyciu powyższego kodu, jeśli spróbuję ponownie dodać jabłko:

SADD fruit apple

Redis spróbuje dodać jabłko do zestawu owoców, ale ponieważ jest już w zestawie, nic się nie zmieni.

Wynikiem polecenia SADD jest zawsze liczba elementów, które Redis dodaje do zestawu. Więc próba ponownego dodania jabłka zwróci wynik 0.

W elementach Redis rozróżniana jest wielkość liter, więc Apple i Apple są traktowane jako dwa osobne elementy.

Testowanie na członkostwo

Redis dostarcza polecenie SISMEMBER, aby sprawdzić, czy dany element jest już członkiem zestawu. Za pomocą polecenia SISMEMBER mogę przetestować i sprawdzić, czy jabłko jest już członkiem mojego zestawu owoców.

Jeśli zbuduję zestaw owoców z poprzedniego przykładu, mogę sprawdzić i sprawdzić, czy zawiera jabłko, wykonując następujący test:

SISMEMBER fruit apple

SISMEMBER zwróci 1, ponieważ przedmiot już tam jest.

Gdybym próbował sprawdzić, czy pies należy do mojego zestawu owoców:

SISMEMBER fruit dog

Redis zwróci 0, ponieważ psa nie ma w zestawie owoców.

Jeśli użytkownik spróbuje użyć polecenia SISMEMBER z kluczem, który nie istnieje, Redis zwróci wartość 0 wskazującą brak członkostwa, ale jeśli użyjesz SISMEMBER z kluczem, który już zawiera nieokreślony typ danych, Redis zwróci błąd.



Modified text is an extract of the original Stack Overflow Documentation
Licencjonowany na podstawie CC BY-SA 3.0
Nie związany z Stack Overflow